Wpływ stężeń u nastolatków ze skoliozą idiopatyczną AD 8

We wcześniejszych badaniach tempo progranizacji wymagające chirurgii różniło się w szerokim zakresie, wahając się od 0 do 79% po usztywnieniu4,12,31 i od 10 do 38% u pacjentów nieleczonych.12,32-34 Zmiana ta może wynikać z różnic w przypadku wymieszać, niespójne wskazania do zabiegu chirurgicznego, różnice w jakości stężeń i przestrzeganie przez pacjenta zużycia klamry oraz niezaślepiona ocena wyniku. Mocne strony tego badania obejmują obiektywne monitorowanie czasu spędzonego na noszeniu klamr; ślepe, niezależne ustalenie wyniku; różnorodność uczestniczących stron; a priori określenie wielkości zmniejszenia ryzyka, które było uważane za konieczne przez pacjentów, aby mogli wybrać stężenie. Niezależna, zaślepiona dokumentacja wyników dużej grupy nieleczonych pacjentów może służyć jako punkt odniesienia w przyszłych badaniach leczenia tego schorzenia.
Badanie BRAIST rozpoczęło się jako badanie randomizowane, ale w momencie rozpoczęcia badania wiedzieliśmy, że większość rodzin odmówi udziału w celu realizacji własnych preferencji terapeutycznych.26 Dlatego też stosunkowo niski odsetek zapisów i potrzeba włączenia kohorty preferencji nie były nieoczekiwane, ale zaowocowały pierwotną analizą, która była oceną traktowaną jako taka, a nie oceną zamiaru leczenia. Przewiduje się, że potencjalne odchylenie wynikające z nie-losowego przypisywania leczenia w tej analizie zostanie zminimalizowane, ale nie zostanie wyeliminowane poprzez zastosowanie dostosowania skłonności do wyniku. Ponadto analiza odpowiedzi na dawkę może być zakłócona przez czynniki takie, jak rodzaj krzywej, elastyczność krzywej i charakterystyki klamr. Obserwacja, że analiza zamiaru leczenia daje wyniki podobne do wyników analizy traktowanej as, dostarcza silnego poparcia dla wniosku, że stężenie zmniejsza ryzyko progresji krzywej i potrzebę operacji.
Nasze odkrycia mają bezpośrednie zastosowanie kliniczne, ponieważ wynikają z oceny grupy pacjentów, u których zalecano by stosowanie stężenia w typowej praktyce ortopedycznej, ale przy braku ścisłych danych pomocniczych. Istotne jest również to, że w analizie pierwotnej 48% pacjentów w grupie obserwacyjnej osiągnęło pozytywny wynik, podobnie jak 41% pacjentów w grupie przygotowawczej, którzy spędzili mało czasu, nosząc aparat ortodontyczny. Jak sugerowali inni, 12,35 obecnych wskazań stężenia może być zbyt szerokie, co powoduje niepotrzebne leczenie wielu pacjentów. Ważne jest, aby zidentyfikować pacjentów o wysokim ryzyku wystąpienia klinicznie istotnej progresji krzywej, którzy również najbardziej skorzystają na wzmocnieniu.
Podsumowując, usztywnienie znacząco zmniejszyło progresję krzywych wysokiego ryzyka do progu dla chirurgii u pacjentów ze skoliozą idiopatyczną u nastolatków. Dłuższe godziny noszenia klamry wiązały się z większą korzyścią.
[podobne: santi med tarnowskie góry, rigevidon ulotka, isko żyrardów ]

Powiązane tematy z artykułem: isko żyrardów rigevidon ulotka santi med tarnowskie góry